A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Обов’язковий технічний контроль


infografika poyasnennya OTK.cdr

ДО УВАГИ СУБ’ЄКТІВ ЗДІЙСНЕННЯ ОБОВ’ЯЗКОВОГО ТЕХНІЧНОГО КОНТРОЛЮ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ

З 1 травня 2019 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 23 січня 2019 року №46 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», якою підвищено якість процесу проведення перевірки технічного стану транспортних засобів суб’єктами здійснення обов’язкового технічного контролю (далі — суб’єкт ОТК), забезпечено належний контроль за своєчасним проходженням обов’язкового технічного контролю транспортними засобами, що підлягають такому контролю, та  недопущенням до участі в дорожньому русі транспортних засобів, які його не пройшли.

Зазначеними змінами також збільшується обсяг інформації про результати проведення обов’язкового технічного контролю транспортного засобу, яка передається суб’єктами здійснення обов’язкового технічного контролю транспортних засобів до Єдиного державного реєстру МВС (НАІС ОТК) (далі – Реєстр), а саме додатково передаватиметься інформація про:

 • показник одометра;
 • вантажність (для транспортних засобів категорії N, O), тонн;
 • автомобіль експлуатується як таксі: так/ні;
 • транспортний засіб (категорії N, O) використовується для перевезення небезпечних вантажів: так/ні;
 • дані з гальмового стенда про перевірку характеристик гальмових систем транспортного засобу;
 • фотофіксація процесу проведення обов’язкового технічного контролю транспортного запису здійснюється виконавцем під час зовнішнього огляду транспортного засобу із фіксацією:
  • передньої та лівої або правої частини транспортного засобу;
  • перевірки увімкнених фар ближнього світла та протитуманних фар (за наявності);
  • перевірки гальмової системи методом стендових випробувань і загального вигляду транспортного засобу на гальмовому стенді, номерного знака та увімкнених сигналів гальмування;
  • показання одометра (поради щодо фотофіксації процесу ОТК ТЗ).

При цьому на фотографіях обов’язково зазначаються час і дата фотофіксації, які повинні відповідати часу і даті видачі протоколу перевірки технічного стану.

Для належної передачі результатів фотофіксації процесу перевірки технічного стану розмір кожної з фотографій не повинен перевищувати 300 кб, роздільна здатність дорівнювати 640 х 480 dpi, розширення jpeg.

Також повідомляємо, що у зв‘язку з активацією оновлених сертифікатів ключів шлюза захисту з’єднань, для коректної роботи робочих станцій з ЄДР МВС необхідно забезпечити встановлення останньої версії програмного комплекса клієнта захисту з’єднань, а також додати до існуючих оновлені сертифікати: шлюзовий сертифікат 1 та шлюзовий сертифікат 2.

Нові шлюзові сертифікати необхідно записати на робочі станції до каталога С:\My Certificates and CRLs 13.

1. Бланки протоколів ОТК нового зразка

2. Про порядок забезпечення суб’єктів проведення обов’язкового технічного контролю доступом до бази даних про результати проведення ОТК

3. Перелік акредитованих центрів сертифікації ключів, технологічно сумісних із засобами криптографічного захисту інформації НАІС ДДАІ МВС України

4. Реєстр суб’єктів проведення обов’язкового технічного контролю транспортних засобів

5. Заява про надання доступу на передачу даних про результати ОТК

6. Зобов’язання зовнішнього користувача – оператора робочого місця, відповідального за передачу результатів обов’язкового технічного контролю

7. Технічне завдання на комплексну систему захисту інформації типового робочого місця зовнішнього користувача

Вхід до системи для передачі результатів ОТК до загальнодержавної бази даних здійснюється за посиланням: otk.sai.gov.ua

Button_OTK