A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Фейкові адміністратори змінюють імена. Сервісні центри МВС Києва попереджають про шахрайські схеми з посвідченням водія


16 Серпня 2024

Увага! У шахрайської схеми нове ім’я. Замість фейкової адміністраторки «Софії Бойко» в мережі Інтернет з’явилась адміністраторка «Ганна Володимирівна», яка нібито працює в сервісному центрі МВС № 4641 м. Львів.

Злочинці намагаються й надалі «продавати» фальшиві водійські посвідчення за старим алгоритмом, змінивши лише обкладинку.

Цього разу в чат-боті у месенджері Telegram, де найчастіше відбувається спілкування з потенційними клієнтами, з’явилася нова аватарка.

На зображенні усміхнена дівчина адміністраторка в компанії двох інших працівниць, одягнені в брендовані хустинки та робочі бейджі сервісного центру МВС.

«Світлина зроблена в липні 2016 року на відкритті сервісного центру МВС № 8045 в м. Києві. На передньому плані дійсно адміністратор цього ж сервісного центру МВС, що є наразі нашим співробітником. Звичайно, вона має інше ім’я та по батькові. Ніколи не працювала на екзаменаційному напрямку та не має відношення до злочинних оборудок», — прокоментував начальник регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в м. Києві Олександр Клижко.

Раніше регіональним сервісним центром ГСЦ МВС в м. Києві подано заяву про вчинення злочину до поліції щодо встановлених фактів звернення громадян про шахрайські дії фейкової адміністраторки «Софії Бойко» з видачі фальшивих водійських посвідчень. Дана інформація була відображена в медіа.

Нагадаємо, що шахраї спілкуються в телефонних месенджерах: Telegram, Viber, WhatsАpp. Клієнтів запевняють, що тим варто не хвилюватися про навчання в автошколі, складання іспитів у сервісних центрах МВС або навіть не бути присутнім в Україні для отримання водійського вперше. Як підтвердження надають численні фото з використанням службового бейджа, айдентики та кольорів сервісних центрів МВС, що зроблені за допомогою комп’ютерних програм. Наведемо інші приклади, знайдені в мережі Інтернет.

Своїх потенційних клієнтів шахраї знаходять у мережі Інтернет. Користуються складним становищем людей, входять у довіру, а ті перераховують значні суми коштів на приватні картки. При цьому, ім’я та по батькові власників карток завжди різні. Суми також різні, але алгоритм завжди один і той самий. Спочатку майже половина від так званої ціни за визначену послугу, а потім поступово, посилаючись на певні труднощі та робочі моменти, просять перерахувати ще. В середньому за посвідчення водія, що нібито видається вперше, хочуть отримати понад декілька десятків тисяч гривень.

 

Окремий вид шахрайства — фейкові сайти. Шахраї також використовують айдентику головного сервісного центру МВС, намагаючись відтворити точну копію головної сторінки офіційного ресурсу. На першій світлині зліва — фейковий сайт, а праворуч офіційний сайт ГСЦ МВС.

Увага! Перевіряйте інтернет ресурси, з яких черпаєте інформацію!

  • Необхідно звертати увагу на електронну адресу пошуку. В ній повинно бути прописано — hsc.gov.ua.
  • Графіка має бути чіткою.
  • Кожне посилання має бути клікабельним.
  • Є розділи з додатковою, роз’яснюючою інформацією.
  • Після кліка, головна сторінка не «перекидає» на спілкування в месенджери.
  • Офіційні ресурси використовують виключно українську мову.

Ознаки шахрайства:

  • Орфографічні помилки
  • Використання таких слів, як ПРАВА, ТЕХПАСПОРТ тощо.
  • Обіцяють швидку послугу, надають приватні банківські реквізити для сплати послуг.
  • Відсутність розділу «новини».
  • Відсутні додаткові сервіси. Наприклад, оригінальний сайт ГСЦ МВС можуть читати люди із порушенням зору. Для цього є спеціальна кнопка у верхньому правому куті у вигляді ока.

Сервісні центри МВС наголошують:

  • Отримати вперше посвідчення водія можливо виключно особисто під підпис після складання теоретичного та практичного іспитів у сервісному центрі МВС. Таке посвідчення не надсилається адресно і тим більше – за кордон.
  • Світлина громадянина для посвідчення водія, що видається вперше, робиться безпосередньо в сервісному центрі МВС. Інші варіанти не допускаються.
  • Адміністратори сервісних центрів МВС не ведуть спілкування з відвідувачами в телефонних месенджерах — Telegram, Viber, Whatsapp. Оплата послуг відбувається виключно на реквізити Головного сервісного центру МВС.
  • Орієнтовна вартість отримання посвідчення водія після складання іспитів у сервісному центрі МВС складає 1242 грн.
  • Фейкові посвідчення водія не відображаються в базі даних МВС, застосунку Дія та Кабінеті водія.
  • Бланк посвідчення водія має декілька ступенів захисту. У тому числі й спеціальну номерну голограмну плівку.
  • Відновити чи обміняти посвідчення водія можливо за зверненням до сервісного центру МВС або онлайн в Кабінеті водія чи в Дії.

Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.