A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Послуги без бар’єрів: Микола Рудик відвідав автошколу для осіб з інвалідністю у Львові


21 Листопада 2024

У зв’язку з воєнними діями збільшується кількість осіб з інвалідністю серед військових та цивільних. Тому важливо створити рівні можливості для отримання державних послуг, зокрема – і посвідчення водія. Зараз в Україні діє 7 автошкіл, де особи з інвалідністю можуть пройти теоретичну та практичну підготовку.

Один зі спеціалізованих навчальних закладів, який розташований у Львові, відвідав начальник Головного сервісного центру МВС під час робочого візиту. Микола Рудик зустрівся з учасниками проєкту та розпитав про їхні враження і відповів на актуальні запитання. Це п’ятеро військовослужбовців – ветеранів російсько-української війни, які зараз вивчають теоретичну частину підготовки.

«Для осіб з інвалідністю наявність посвідчення водія відкриває нові можливості, дозволяє інакше відчувати життя, забезпечує зручність, самостійність та мобільність у пересуванні. Для нас дуже важливо сприяти інтеграції кожного слухача таких автошкіл у суспільство та на рівні держави всебічно розвивати безбар’єрне середовище», – сказав начальник Головного сервісного центру МВС.

*Фото надав Львівський державний університет внутрішніх справ

Микола Рудик відвідав теоретичні класи, де проходить навчання кандидатів у водії. Також ознайомився з умовами підготовки слухачів, особливостями теоретичного та практичного курсів, а також оглянув матеріально-технічну базу Автошколи.

Зустріч також відбулася за участі начальника Регіонального сервісного центру МВС у Львівській, Івано-Франківській та Закарпатській областях Павла Яцини та проректора Львівського державного університету внутрішніх справ Станіслава Мозоля. Він повідомив, що на базі львівської Автошколи вперше в Україні проходить підготовку група слухачів із порушеннями слуху та мовлення. Наразі вони завершили теоретичну частину підготовки і незабаром навчатимуться кермувати автомобілем на практиці.

Зараз в Україні функціонують 7 автошкіл для осіб з інвалідністю, де майбутні водії можуть пройти навчання та отримати посвідчення водія категорії B: у Києві, Одесі, Дніпрі, Львові, Кропивницькому, Кам’янці-Подільському та Кривому Розі. Також запущено навчання на категорію С1 у Дніпрі. У цих школах є інклюзивні класи та спеціально обладнані автівки під потреби учня.

*Фото надав Львівський державний університет внутрішніх справ

Нагадуємо, що Головний сервісний центр МВС надає послуги з погодження переобладнання транспортних засобів. Нею можуть скористатись громадяни, які отримали посвідчення водія та бажають підвищити рівень своєї мобільності й переобладнати автівку. Детальна інформація щодо алгоритму дій переобладнання транспортних засобів доступна за посиланням.

Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.