A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

За підроблене посвідчення водія мешканця Львівської області суд покарав штрафом


02 Лютого 2023

Мешканця міста Червоноград Львівської області, який намагався обміняти підроблене посвідчення водія у сервісному центрі МВС, суд визнав винним у кримінальному правопорушенні та покарав штрафом у 17 тисяч гривень.

22  листопада 2022 року громадянин звернувся до сервісного центру МВС з метою обміняти посвідчення водія, що видане вперше на 2 роки.

Під час перевірки документів адміністратором сервісного центру МВС було встановлено, що відвідувач не отримував посвідчення водія та не навчався в автошколі. При цьому, бланк наданого посвідчення водія знаходиться у розшуку та належав іншій особі. Про виявлену підробку було повідомлено територіальний орган Національної поліції.

Але історія на цьому не закінчилася і отримала своє логічне продовження. Слідство встановило, що даний громадянин у листопаді 2020 року звернувся до шахраїв, щоб отримати  посвідчення водія із категоріями «В» та «С». Він надав їм свої персональні дані, власне фото, які були використані для підробки.

Червоноградський міський суд Львівської області визнав його винним у кримінальних проступках, передбачених ч. 5 ст. 27 — ч. 1 ст. 358 — пособництво у підробленні документа, ч. 4 ст. 358 КК України — використання завідомо підробленого документа.

Відтак, суд призначив йому покарання у вигляді штрафу 17 тисяч гривень. Крім того, з обвинуваченого стягнуто на користь держави 1 510 гривень витрат на проведення судово-технічної експертизи.

Сервісні центри МВС ще раз наголошують, що єдиний законний спосіб отримати посвідчення водія вперше — це індивідуально пройти процедуру отримання послуги в сервісному центрі МВС. А здійснити його обмін можна безпосередньо у сервісному центрі МВС або онлайн — в Електронному кабінеті водія.

Не шукайте інших шляхів отримання водійських документів. Пам’ятайте, за це передбачено кримінальну відповідальність. За кожним незаконно отриманим посвідченням водія може стояти смерть або каліцтво на дорозі.

Нагадуємо, що консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінці Головного сервісного центру МВС в Фейсбук. Відповіді на найпоширеніші питання можна знайти на сайті.