A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Тиждень безпеки дорожнього руху: здійснюємо контроль за технічним станом транспортних засобів


15 Травня 2024

Безпека на дорозі є одним з актуальних питань сьогодення та пріоритетних напрямків нашої роботи. Тому щорічно Головний сервісний центр МВС долучається до Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху.

Сьогодні, 15 травня, відбувся круглий стіл на тему «Актуальні питання з безпеки на транспорті в умовах воєнного стану» за участі фахівців сфери автотранспорту та інфраструктури. Учасники заходу обговорили нинішню ситуацію з безпекою дорожнього руху, створення зручних та безпечних умов як для водіїв, так і пішоходів.

Безсумнівно, технічний стан транспортного засобу є одним зі складників безпеки дорожнього руху, який  відіграє вирішальну роль у запобіганні аварій та зменшення травмування. Про це розповів під час конференції начальник відділу організації технічного контролю транспортних засобів Головного сервісного центру МВС Павло Сорока: «Обов’язковий технічний контроль передбачає перевірку технічного стану транспортного засобу, а саме: системи гальмового і рульового керування, зовнішніх світлових приладів, пневматичних шин та коліс, світлопропускання скла, газобалонного обладнання (за наявності) та інших елементів».

Павло Сорока розповів, що таку перевірку необхідно проходити усім вантажним транспортним засобам, автобусам, автомобілям-таксі незалежно від форми власності. Також легкові транспортні засоби, які використовують юридичні особи в комерційних цілях.

Головний сервісний центр МВС веде реєстр суб’єктів, які проводять обов’язковий технічний контроль. Під час його проведення здійснюється фотофіксація процесу перевірки транспортних засобів, а невдовзі, буде діяти відеофіксація цього процесу. Це унеможливить проведення фіктивної перевірки технічного стану автомобіля.

Також Павло Сорока розповів про нововведення у сфері обов’язкового технічного контролю.

«Раніше цей протокол друкувався виключно на паперовому бланку встановленого зразка, а з вересня 2023 року – це вже електронний документ. Він містить всю необхідну інформацію про проходження технічного контролю: дату, час і сам результат перевірки. Е-протокол засвідчує позитивні результати перевірки відповідності транспортного засобу вимогам безпеки дорожнього руху», – зауважив Павло Сорока.

У березні цього року на сайті Головного сервісного центру МВС запрацював онлайн-функціонал для перевірки протоколу обов’язкового технічного контролю. Це сервіс дозволяє перевірити наявність та дійсність протоколу. У документі зазначається інформація про дату проходження перевірки, термін дії, показник одометра та суб’єкт, який провів перевірку транспортного засобу. Також ці дані можна перевірити за допомогою QR-коду, який розміщений на протоколі.

Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та ІнстаграмВідповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.