A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Які останні зміни в отриманні дозволів про перевезення небезпечних вантажів?


15 Травня 2024

Триває Всеукраїнський тиждень безпеки дорожнього руху. Ми невпинно продовжуємо нагадувати водіям та пішоходам бути відповідальними та дотримуватися правил дорожнього руху. Коли справа стосується перевезення небезпечних вантажів, відповідальність водія зростає в рази. І до керма допускаються лише кваліфіковані водії, які пройшли спеціальне навчання. Автівки теж перевіряються і надаються дозволи на перевезення небезпечних вантажів. Цим займаються сервісні центри МВС.

Вже під час повномасштабного вторгнення росії в Україну було спрощено процедуру видачі та оформлення свідоцтва про допуск до перевезення небезпечних вантажів для транспортних засобів. Про це заявив головний спеціаліст відділу організації перевезення небезпечних вантажів Головного сервісного центру МВС Сергій Дригуля під час онлайн круглого столу на тему «Актуальні питання з безпеки на транспорті в умовах воєнного стану», проведеного в рамках Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху.

«За останні 2 роки Головним сервісним центром МВС було удосконалено процедуру допуску транспортних засобів до перевезення небезпечних вантажів. Сьогодні, відповідно до наказу МВС № 656, для допущення транспортного засобу до перевезення небезпечних вантажів необхідно подати в регіональний або територіальний сервісний центр заяву, свідоцтво про допущення ТЗ (якщо це продовження строку дії такого свідоцтва), та платіжний документ. У разі перевезення небезпечних вантажів у цистернах, необхідно додатково подати документ, який підтверджує проходження їх перевірки. З липня 2023 року ми дозволили надавати документи про перевірку, видані перевіряючими органами країн-учасниць ДОПНВ. Перевізник може надати нам такий документ з офіційним перекладом. Це спростило процедуру отримання наших свідоцтв», — розповів Сергій Дригуля.

Також було скорочено термін видачі/продовження свідоцтва про допущення транспортних засобів до перевезення небезпечних вантажів з 10 до 5 робочих днів. Збільшено строк дії свідоцтва з 6 місяців до 1 року.

Було спрощено процедуру отримання свідоцтва ДОПНВ про підготовку водіїв та уповноваженого завдяки зменшенню кількості документів, що подаються для отримання послуги. Виключено медичну довідку, копію диплома про вищу освіту, копію трудової книжки та свідоцтва про закінчення центру спеціального навчання. З двох іспитів у сервісному центрі залишився один з використанням посилених заходів контролю при його складанні.

Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та ІнстаграмВідповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.