A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Головний сервісний центр МВС переймає європейський досвід


17 Травня 2024

Україна прагне стати членом Європейського Союзу. Відтак, на шляху євроінтеграції необхідно переймати передовий європейський досвід, вдосконалювати законодавство та покращувати надання адміністративних послуг. Тому Головний сервісний центр МВС активно співпрацює з іноземними партнерами.

Керівництво та профільні фахівці Головного сервісного центру МВС провели онлайн-зустріч з експертами Центрального бюро посвідчень водія (CBR), що є компетентним органом з проведення іспитів для отримання права керування транспортними засобами в Нідерландах. Зустріч відбулася за підтримки Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки в Україні (EUAM Ukraine).

Під час зустрічі фахівцями департаменту професійних іспитів CBR було представлено порядок прийняття іспитів для отримання права керування транспортними засобами категорії Т (трактор), а також категорій C, CE, D, DE відповідно до Директиви Європейського Парламенту і Ради 2006/126/ЄС від 20 грудня 2006 року про посвідчення водія. Нідерландськими експертами також надано інформацію щодо складання іспитів для підтвердження професійної компетентності водіїв (Код 95). Слід звернути увагу, що в Нідерландах, на відміну від України, водії переважно складають в компетентному органі (CBR) комплексний іспит для отримання права керування «професійною» категорією (C, CE, D, DE) та підтвердження професійної компетентності (код 95). При цьому код 95 зазначається безпосередньо в нідерландському посвідченні водія, тоді як кваліфікаційна картка водія видається лише водіям, що мають посвідчення водія інших країн.

У Нідерландах теоретичний іспит для отримання права керування категоріями C, D триває 80 хвилин та складається з 60 питань. Практичний іспит триває 85 хвилин, 60 хвилин з яких безпосередньо в умовах дорожнього руху в місті та поза містом, а також передбачає виконання двох спеціальних маневрів.

В Україні теоретичний іспит на будь-яку з категорій триває 20 хвилин, під час якого необхідно відповісти на 20 питань. Тоді як тривалість практичного має складати щонайменше 20 хвилин та не перевищувати 60.

Вказана онлайн-зустріч є продовженням співпраці з CBR в рамках візиту нідерландських колег у січні цього року, а також візиту представників Головного сервісного центру МВС до Нідерландів у червні минулого року, за результатами яких маємо досягнення у напрямку безбар’єрності у сфері навчання осіб з інвалідністю і прийняття практичних іспитів сервісними центрами МВС.

На шляху імплементації положень законодавства ЄС у сфері діяльності сервісних центрів МВС важливою складовою є врахування кращого практичного досвіду країн ЄС щодо застосування цих норм. Саме тому для нас є дуже важливою співпраця з іноземними партнерами задля ефективної євроінтеграції та впровадження кращих практик ЄС.

Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.